Ürünler

PLASTİK FİLM ÇEŞİTLERİ

Shrink Film

Geniş bir kullanım alanına sahip olan shrink film, farklı türlerden ürünlerin paketlenmesinde kullanılan bir termoplastiktir. Farklı tiplerde üretilen polietilen shrink rulo film, ürünlerin dış ortam koşullarından korunmasına yardımcı olur. Neme karşı dirençli olan bu filmler, esnekliğine karşın dayanıklı olması ve kolay uygulanabilen ideal ve ekonomik bir yöntem olması nedeniyle birçok avantaj sunar.

Farklı ihtiyaçlara sahip üreticiler için esnek çözümler sunan polietilen shrink rulo film, birçok farklı sebepten ötürü tercih edilmektedir. En ileri teknoloji kullanılarak üretilen filmler, koruma özelliğiyle dikkat çekmektedir. Sağlam kaynak yağısının yanı sıra parlaklık ve uzun raf ömrü nedeniyle üreticiler ve pazarlamacılar tarafından sık sık tercih edilmektedir.

Kendi teknolojisini üreten Coretex’in tesislerinde üretilen polietilen shrink rulo filmler, manuel ya da otomatik fark etmeksizin her türlü makinaya uygun olarak üretilmekte ve farklı kalınlık alterntifleriyle farklı ihtiyaçları karşılayabilmektedir. Öncelikli görevleri ürünlerin dağılmasına ve yağmur, toz, güneş gibi dış etkenlerden zarar görmesine engel olmanın yanı sıra taşıma kolaylığı sağlamak olarak sıralanabilir.

Shrink Film Özellikleri

 • Şeffaflık ve parlaklık
 • Farklı renk alternatifleri
 • 20 – 500 mic arasında kalınlık alternatifleri
 • 15 – 240 cm arasında en alternatifleri
 • Rulo şeklinde

STRECH FILM

Türkiye’de üretilen en ileri teknolojilerden biri olan film üretim makinasıyla elde edilen strech filmler, ürünlerin nakliye ve depolanma sırasında korunmasını sağlar. Güvenli bir şekilde bir arada tutulan ürünler kir, toz, zedelenme gibi dış etkenlerden korunur. Strech film, paletlerin birbirine yapışmasının önüne geçerek pazarlamacılar için büyük kolaylık sağlar.

Saydam, hafif ve ekonomik bir ürün olan strech filmler, her türlü hava koşullarına dayanıklı olmaları sayesinde farklı yapıda ürünlerin paketlenmesinde rahatlıkla kullanılabilir. Esnekliği sayesinde sivri köşelere sahip yapıda ürünler için kullanıldığında zarar görmez. İp veya benzeri bir sabitleyici ürün kullanılması gerekmemektedir.

Strech Film Özellikleri

 • Şeffaflık ve parlaklık
 • Farklı renk alternatifleri
 • İçten ve dıştan kaygan yapı
 • UV katkılı
 • Delinmeye ve yırtılmaya karşı dirençli
 • 25 – 250 cm arasında en alternatifleri
SERA ÖRTÜLERİ

Bitkileri yağmur, rüzgar ve soğuk gibi dış etkenlerden koruyan seralar sebze, meyve ve çiçek gibi bitkiler için ideal ortamı sağlamaktadır. Bu ortamlar bitkinin en verimli şekilde gelişmesine yardımcı olmaktadır. Bu durum hasat sıklığını ve ürün miktarını olumlu olarak etkilemektedir.

Sera örtüsü, güneşe maruz kalma süresi, toprak yapısı, jeotermal yapı gibi değişkenlere bağlı olarak belirlenmelidir. Seranın bulunduğu bölge de bu seçim sırasında büyük bir önem taşımaktadır. Coretex, farklı ihtiyaçlara karşılık verecek şekilde farklı dayanıklılık sürelerine sahip sera örtüleri üretmektedir.

1955'ten bu yana Türkiye için çalışıyoruz

1955 yılından bu yana sanayi alanında faaliyet gösteren Akay Group çatısı altında hayata geçirilen Coretex, 40 yıllık deneyimi en ileri teknolojiyle buluşturuyor. TUBİTAK işbirliğinde kendi özkaynaklarıyla gerekleştirilen projesini başarıyla tamamlayan Coretex, Türkiye'de üretilen ilk film üretim makinasıyla ülke ekonomisini desteklemenin gururunu yaşıyor.